T.C. İç İşleri Bakanlığından yayınlanan genelgeye göre;

17.04.2020 tarihi saat 24.00 ile 19.04.2020 tarihi saat 24.00 arasında (hafta sonu) aşağıda belirtilecek istisnalar hariç olmak üzere Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yasaklanacaktır.

  • Tüm eczane ve fırınlar açık olacaktır. Acil ihtiyaçlarınız için 112 Vefa Sosyal Destek Hattını arayarak talepte bulunabilirsiniz.
  • Evde Sağlık Hizmeti Sağlık Bakanlığı bünyesinde verilmektedir. 444 3833 numaralı telefon üzerinden talepte bulunabilirsiniz.
  • Gıda, temizlik gibi temel ihtiyaçlar, ilaç ve sağlık destek ürünleri için eczane ve bankacılık ihtiyaçlarının tedariki için 112-155-156 Vefa Sosyal Destek Hattı ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Geniş Ailem Projesi kapsamında 60 yaş ve üzeri vatandaşların talep etmeleri durumunda günlük alışveriş ve ihtiyaçları ekipler tarafından karşılanmaktadır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 153 Çağrı Merkezini arayarak talepte bulunabilirsiniz.
  • Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı otobüsler; çalışma zorunluluğu bulunan Sağlık çalışanları, güvenlik güçleri ve benzeri meslek grubundaki çalışanlar için, ücretsiz olarak servis hizmeti verecektir.

https://www.icisleri.gov.tr/2-gun-sokaga-cikma-yasagi